Choroby zębów i ich leczenie - Dla stomatologów

dobry stomatolog cieszyn

Gabinet stomatologiczny – najważniejsze informacje


O gabinetach stomatologicznych napisano już wiele. Współczesne gabinety stomatologiczne w Polsce zawierają szereg różnego rodzaju usprawnień, których zadaniem jest dostarczenie pacjentom najwyższej ja

Choroby zębów i ich leczenie - Dla stomatologów dobry stomatolog cieszyn
kości usług w jak najlepszej cenie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których zdrowie, higiena i komfort są zdecydowanie na pierwszym miejscu. Dzięki temu ma się możliwość spróbowania takich rozwiązań, które w stu procentach spełnią oczekiwania. Gabinety stomatologiczne dzięki profesjonalizmowi i dobremu podejściu do realizacji zabiegów jamy ustnej, są wzorem do naśladowania w innych dziedzinach medycyny. Tu nie ma problemów ze sprzętem, a za sprawą tego, że są to na ogół gabinety prywatne, jakość świadczonych usług jest na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Warto mieć to na uwadze!

W dzisiejszym tekście poruszamy temat stomatologii. Czy jest to rzeczywiście jak mówi wielu zawód przyszłości? Co warto o niej wiedzieć, o czym pamiętać? Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych podjęciem pracy jako stomatolog. Interesują się oni nie tylko kwestią zarobków i rozwoju osobistego, ale także perspektywami tego zawodu. Co można robić w stomatologii za 5 lat, a co można zrobić za lat dziesięć? Jak będzie wyglądała stomatologia za 30 lat? Odpowiedzi na te pytania nie są jasne, ale jedno jest pewne – technologia idzie do przodu i stomatologia nie jest tutaj absolutnie żadnym wyjątkiem. Dobry stomatolog to naprawdę światowej klasy specjalista, który korzysta ze wszystkich najnowszych zdobyczy medycyny, innowacyjności i rozwoju.



Przygotowania dziecka do wizyty u dentysty


Przygotowania dziecka do pierwszej wizyty u dentysty muszą wiązać się przede wszystkim z odpowiednią rozmową. Warto skupić się na dwóch elementach – zachowaniu dziecka oraz o skutkach wizyty. Mamy tu na myśli przede wszystkim brak lęku i nastrojenie malucha pozytywnie. Zdarza się bardzo często, że dziecko po wizycie u lekarza jest po prostu bardzo zestresowane i pamięta te negatywne emocje aż do końca życia. Przecież są osoby dorosłe, które boją się dentysty. Drugi aspekt to przygotowanie do wizyty – to jest informowanie dziecka, co może, a czego nie może robić u stomatologa. Ma się tam do czynienia z ostrymi przedmiotami, chirurgicznymi elementami, więc przede wszystkim trzeba powiedzieć, żeby dziecko siedziało spokojnie i słuchało poleceń lekarza.

Dziecko u dentysty bardzo często stresuje się przed pierwszą wizytą. Wynika to między innymi z faktu, że jest ono mimowolnie straszone przez dorosłych. Czy boisz się wizyty u dentysty? Idziesz do dentysty – nic Ci nie będzie! Nie bój się, będzie dobrze, dentysta Cię nie skrzywdzi! Dziecko być może w ogóle nie myślałoby, że dentysta może w jakikolwiek sposób mu zaszkodzić. Tymczasem takie pytania budzą ogromny niepokój i w ten sposób stomatolog staje się osobą, wobec którego można mieć jakieś podejrzenia i się go po prostu bać. A tymczasem dziecko z pewnością wyjdzie z gabinetu zadowolone, choć jeśli zabieg był bolesny, to może odczuwać tego skutki.



O dentofobii

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu określana jest jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, oderwania od rzeczywistości przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Podczas sedacji bardzo duże znaczenie szczególnie u dzieci mają sugestie hipnotyczne. Opowiadając małemu pacjentowi, że podczas zabiegu znajduje się w bajkowym królestwie, kosmosie lub innym wymarzonym przez niego miejscu wykorzystujemy w pełni działanie podtlenku azotu. Opierając się na samym farmakologicznym działaniu podtlenku bez sugestii hipnotycznych jego skuteczność może być niewielka. Skuteczność sedacji wziewnej wynosi około 80% i zależna jest od kilku czynników, takich jak doświadczenie lekarza, podatność pacjenta na tę metodę uspokojenia, wiek i konstytucja psychofizyczna pacjenta. Kwalifikacja pacjentów do sedacji wziewnej opiera się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do jej stosowania. Metoda ta posiada wiele wskazań do których należy silny lęk przed leczeniem stomatologicznym, silny lęk przed iniekcjami, nadmierny odruch wymiotny, nadpobudliwość nerwowa, konieczność wykonywania długich i nieprzyjemnych zabiegów. Poza tym sedacja wziewna powinna być metodą z wyboru u pacjentów z astmą, padaczką, chorobami serca, nadciśnieniem krwi czy hemofilią.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dentofobia